Церква Святих Апостолів Петра і Павла, Львів


Про нас  • Львів, Дрогобич, вул. Стрийська
UKR_(08) UKR_(09) UKR_(10) UKR_(11)
На вулиці Стрийській, практично на розі з вул.Мазепи стоїть колишній Василіянський монастир св.Петра та Павла. Заснований він був у 1775 р. за згодою австрійської імператриці Марії-Терези. Новий монастир об’єднав раніше ліквідовані довколішні Лішнянський, Дережицький та інші. У 1775-1777 році на передмісті Загороди і Війтова гора збудовано дерев’яні церкву і келії. Їх знищила пожежа 1825 р.
 
Ще в XVІІІ ст. в селах Дережичі, Лішня і Літня існували монастир оо. Вазиліан. Однак, їх утримання було дорогим, тому вирішено купити землі поблизу Дрогобича, щоб побудувати там один більший монастир. На прохання єпископа Братовського цариця Марія Тереза 31 грудня 1774 р. дозволила на будівництво поблизу міста Дрогобича монастиря (три попередні були зруйновані). Спершу при монастирі діяла гімназія, де лекційною мовою була українська, а пізніше початкова школа, в якій вивчали німецьку мову. В 1825 р. монастир і церква пережили пожежу, яку викликали два хлопці, які годувалися в монастирській їдальні. Удалося врятувати лише вівтар і кілька ікон. Через три роки було відновлено церкву.
 
Після пожежі ченці найняли будівлю монастиря, він виконував функцію платної міської лікарні. Пізніше наймала його приватна особа, відомий адвокат, соціально-політичний діяч, голова дрогобицького товариства «Просвіта» — Степан Витвицький. У 1939-1940 роках, під час першої більшовицької окупації, колишня церква була зачинена. Майно церкви було частково вивезене або зруйноване. У 1944 р., за часів другої більшовицької окупації, церкву було пограбовано і зовсім знищено, а приміщення перетворено на передавальний пункт для політичних в’язнів. У 1959 р. там знаходилися лабораторії педагогічного факультету, в церкві натомість знаходився студентський клуб розваги і танцю. Будівля святині перейшла на власність педагогічного інституту.
 
Важким випробуванням для ченців і членів церковної спілки були часи радянської окупації. Коли нова влада переслідувала деяких ченців, інших мордував НКВД, якого місцеперебування знаходилося біля святині. В той час загинули ченці: Северин Бараник, Яким Сенківський, Віталій Байрак, яких оголосив благословенними папа Іван Павло ІІ під час візиту на Україну 27 червня 2001 р. 20 лютого 1990 р. Церква Святих Апостолів Петра і Павла, а також приміщення монастиря повертають спілці УГКЦ. Батько-пріор Лаврентій розпочав працю над реконструкцією будівлі, яку закінчено влітку 1991 р.

ЗАКЛАДИ З КРАСИВИМИ ВИДАМИ НА МІСТО ЛЬВІВ

Контакти
  • Адреса :Львів, Дрогобич, вул. Стрийська
  • Телефон :
  • Мейл :
  • Сайт :
  • Facebook :
  • Instagram :
  • Telegram :
  • Tripadvisor :